Białe meble – doskonałym wyborem dla każdego

Skoro trafiłaś na ten artykuł, z pewnością szukasz inspiracji do urządzenia pokoju dla Twojego dziecka. Nic w tym dziwnego. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie na rynku przewija się tyle możliwości, iż każdy rodzic może mieć mętlik w głowie i nie wiedzieć, co wybrać dla swojej pociechy.

Jedno jest jednak najważniejsze – musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że meble dla dziewczynki czy dla chłopca, to niezwykle ważny wybór. Nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo Twojej pociechy i możliwość jej rozwoju.

Co teraz na fali?

Jeszcze do niedawna nikt nie spodziewał się, że eleganckie ponadczasowe meble dla dzieci wyprą te kolorowe i bajkowe propozycje. A jednak! Nic w tym dziwnego, bowiem upodobania maluchów szybko się zmieniają, co w konsekwencji oznacza, że ukochana księżniczka może stać się niewygodna, jeżeli córeczka po obejrzeniu innej bajki zakocha się np. w wiewiórce.

Producenci mebli, poznając upodobania małych ludzi, poszli o krok dalej. Na rynku zaczęły się pojawiać uniwersalne zestawy w kolorze białym, które uzupełnione o dodatki z ukochanych bajek lub w ukochanych kolorach dzieci, dają niebywały efekt wizualny. Być może spowodowane jest to także upodobaniem dorosłych do stylu skandynawskiego, który kilka lat temu wkradł się do naszych domów i jak do tej pory ma się w nich świetnie. Nie jesteś przekonany do tego, aby w pokoju Twojego dziecka stanęły białe mebelki? Postaramy się przekonać Cię, że to jednak dobry pomysł.

Mebel uniwersalny – takiego szukasz, prawda?

Wbrew pozorom, meble w kolorze białym, to meble uniwersalne, które pasować będą do każdego koloru, każdego wystroju, jaki wymarzy sobie dziecko. Doskonale sprawdzają się zarówno w pokojach chłopięcych, jak i tych przeznaczonych dla dziewczynki.

Poza tym, dziecko będzie miało możliwość aranżacji swojego pokoju za każdym razem, kiedy obecny wystrój mu się znudzi.. Poza tym do białych mebli pasują różnorakie tapety – pastelowe, bardziej odważne – kolorowe. Masz zatem wiele możliwości, których z pewnością nie miałabyś, gdyby meble w pokoju malucha były w kolorze np. ciemnego orzecha lub zielonym.

Meble, które podobać się będa nastolatkowi

Jeżeli wybierzesz białe meble uniwersalne, klasyczne, bez zbędnych zdobień, możesz mieć pewność, że nawet dziecko w wieku szkolnym będzie doskonale czuło się w swoim pokoju. Dzięki temu Ty zaoszczędzisz na kupnie nowych szaf i komód, bowiem jedynymi elementami, które z pewnością będziesz musiała wymienić będą łóżko, biurko i krzesło do biurka. Z tych mebli niestety każde dziecko prędzej czy później wyrasta.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *