Chłopiec i jego pokój – zastanów się nad wyborem odpowiednich mebli

Pokój dla dziecka, bez względu na to czy jest dziewczynką czy chłopcem, powinien być nie tylko ergonomiczny, funkcjonalny czy bezpieczny. Musi również stymulować malucha, dzięki czemu ten będzie się odpowiednio rozwijał. W związku z tym, również meble powinny spełniać określone normy i potrzeby. Szczególnie meble dla chłopca powinny być niezwykle wytrzymałe, bo jak wszyscy wiemy, właśnie chłopcom do głowy przychodzą różne, niekoniecznie mądre pomysły. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, aby spełnić nie tylko oczekiwania syna, ale również dać mu bezpieczeństwo? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z tematem

Podejmowanie pochopnych decyzji, pod wpływem chwili, to najgorsze, co możecie zrobić sobie i swojemu dziecku. Zanim wybierzecie meble dla chłopca, warto zapoznać się z ofertami kilku lub kilkunastu producentów mebli. Wiadomo, że każdy z nich będzie zachwalał swoje produkty, dlatego też przed ostatecznym wyborem warto udać się do sklepu stacjonarnego i wypytać sprzedawcę o interesujące nas rzeczy – choćby o certyfikaty, które potwierdzą bezpieczeństwo i ergonomię wybranego modelu.

Bez względu na to, czy urządzasz pokój dla niemowlaka, czy dla starszego dziecka, meble powinny być dostosowane względem rozmiaru. Jeżeli chcesz, aby posłużyły dziecku dłużej, możesz pokusić się o zakup mebli modułowych, które będą rosły wraz z Twoim synem. Co ważne, szczególnie w pokoikach młodszych dzieci – pamiętaj, aby meble miały zaokrąglone kształty, a na pewno rogi. Dzięki temu unikniesz płaczu i bólu swojego dziecka, jeżeli to niechcący nadzieje się na kant łóżka czy biurka.

Opinie innych użytkowników mogą Ci pomóc

Pomimo spotkania ze sprzedawcą, nadal nie jesteś w stanie podjąć decyzji o zakupie mebli? Nie jesteś pewna, czy dowiedziałaś się wszystkiego? Możesz zatem poczytać opinie innych użytkowników, którzy bądź co bądź zawsze szczerze wypowiadają się o określonych produktach. Wypowiedzi możesz znaleźć bezpośrednio na stronach sklepów internetowych lub na forach, gdzie rodzice prężnie się udzielają.

Mając znajomych, którzy również posiadają dzieci, możesz ich zapytać o zdanie. Ich rady mogą okazać się niezwykle cenne.

Pamiętaj także – nie ulegaj modzie, bowiem ta przeminie, a łóżko w kształcie samochodu lub kolejki zostanie z Tobą na dłużej. Skup się raczej na meblach uniwersalnych, które sprawdzą się w różnych aranżacjach przez wiele lat.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *