Inteligentne meble, które rosną razem z dzieckiem

Meble dla dzieci, które przetrwają z nimi wiele lat? To możliwe? Przecież dzieci rosną w zastraszającym tempie, co oznacza, że meble kupione na okres niemowlęcy już po roku czy dwóch trzeba wymienić. Otóż nie! Dziś chcemy poruszyć temat mebli, które rosną razem z dzieckiem. Nie wierzysz? Jesteś ciekawa takiego rozwiązania? Zachęcamy do lektury.

 

Trwałe meble na lata

Kupując meble do pokoju dziecięcego, zapewne zwracasz uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Nic w tym dziwnego, każdy rodzic chce bowiem zapewnić swojej pociesze wszystko to, co najlepsze.

Wytrzymałe meble, które z dzieckiem przetrwają lata to nie fikcja. Jesteś w stanie dostać takie w wielu sklepach. Pamiętaj, że tylko one są w stanie zagwarantować Ci bezpieczeństwo dziecka, jak również opłacalność zakupów. A jeżeli o opłacalności mowa, skup się na takich meblach, które pozwolą rosnąć im wraz z dzieckiem. To naprawdę możliwe. Obecnie meble dla dzieci wyposażone są w funkcję regulacji wysokości, dzięki czemu nie musisz ich wymieniać w pierwszych latach życia dziecka. Dzięki niej Twoje dziecko jest w stanie korzystać z nich nawet do wieku szkolnego.

Które meble rosną wraz z dzieckiem?

Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie meble będą rosły wraz z pociechą. Mówiąc o nich, mamy na myśli te, które służą dzieciom do kreatywnego wykorzystywania czasu, czyli stoliki lub  krzesła. Tak naprawdę od tych dwóch mebli zależy komfort pracy dziecka. Wyszukaj zatem takie, które będzie można regulować, w zależności od wzrostu pociechy. Dzięki temu Twoja pociecha uniknie wad postawy i będzie cieszyć się idealnie dopasowanymi mebelkami, zaś Ty zaoszczędzisz odrobinę pieniędzy. Pamiętaj jednak, aby wybierać meble najwyższej jakości, które nie tylko spełnią swoją funkcję, ale przede wszystkim będą się doskonale prezentować w pokoju dziecięcym.

Poza tym dodatkowym atutem regulowanych mebli jest możliwość wykorzystania ich u młodszego rodzeństwa. Dzięki temu faktycznie będą służyć w Twoim domu przez wiele lat.

Zastanawiasz się, czy tylko biurko i krzesło możesz kupić regulowane? Otóż nie! W ofertach sklepów z meblami dziecięcymi można także dostać rosnące łóżka. Posiadają one regulowaną ramę, dzięki czemu Twoje dziecko może cieszyć się ulubionym łóżkiem przez długi czas. Jedyne, co będziesz w tym wypadku musiała wymieniać to materac – te produkty niestety nie rosną wraz z dzieckiem.

Tagged ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *