Meble dla chłopca – na co zwrócić szczególną uwagę?

Urządzanie pokoju dla dziecka to dla wielu rodziców nie lada wyzwanie. Nie należy ukrywać, że zarówno dla taty jak i mamy mały człowiek, który przyjdzie na świat jest najważniejszą istotą na świecie. Nic zatem dziwnego, że chcą dać mu jej wszystko to, co jest najlepsze. I nie mówimy tu o czułości, miłości czy przytuleniu, choć są to sprawy pierwszorzędne, ale również o pokoiku, w którym maluch będzie mógł bezpiecznie się rozwijać.

Dziś chcemy zająć się pokoikiem dla chłopca, co oznacza, że z artykułu dowiecie się, na co zwrócić uwagę, kiedy będziecie wybierać meble dla chłopca. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam podjąć odpowiednie decyzje.

Nie unikajmy presji otoczenia

Jako rodzice, nawet świeżo upieczeni, doskonale wiecie, czego tak naprawdę potrzebuje Wasza pociecha. Dobre rady – zawsze były, są i będą, ale nie ulegajcie presji. Wysłuchajcie ich, a potem samodzielnie podejmijcie odpowiednie decyzje. Jesteście bowiem istotami rozumnymi, które z pewnością nie dadzą zrobić krzywdy swojemu dziecku.

Katalogi z kolorowymi meblami, rady rodziców i dziadków – to wszystko wpływa na Wasze decyzje. Nic zatem dziwnego, że w stresie, chcąc zapewnić maluchowi wszystko co najlepsze, kupujecie meble, które, jak się później okazuje, nie są funkcjonalne, bezpieczne, czyli po prostu są bezużyteczne. A przecież nie o to chodzi, żeby co miesiąc zmieniać wystrój pokoju dziecięcego. Nawet, jeśli macie takie zapędy, zawsze możecie zmienić jedynie dodatki, zaś meble pozostawić.

Co powinniście wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Kwestii do rozstrzygnięcia jest na pewno sporo. Wybierając jednak meble dla chłopca, musicie pamiętać o tym, że będzie on w swoim pokoju nie tylko spał. Kiedy podrośnie, z pewnością będzie chciał się w nim bawić, a później uczyć i zapraszać kolegów. Oznacza to, że będzie w nim spędzać wiele godzin.

Meble powinny zatem być na tyle komfortowe i bezpieczne, aby stymulować rozwój malucha. Jeżeli chcesz postawić na uniwersalność, nie muszą być kolorowe. Jeżeli wybierzesz meble białe lub z naturalnego drewna pamiętaj o tym, aby kolorowe były dodatki – ściany, zasłony, dywany, czyli coś, co możesz w każdej chwili wymienić.

Najlepszym rozwiązaniem będą meble modułowe, czyli takie, które rosną wraz z Twoją pociechą. Jest to rozwiązanie nie tylko ergonomiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Przez wiele lat nie musisz bowiem wymieniać mebli. Wystarczy, że odpowiednio podniesiesz blat biurka i krzesło, na którym Twój syn siedzi. Zastanów się nad takim rozwiązaniem. Chwali je sobie wielu rodziców.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *