Najmłodsze pociechy muszą mieć swój kąt

Kiedy na świat ma przyjść dziecko, wielu rodziców zastanawia się nad tym, gdzie umieścić najmłodszego członka rodziny. Nie ulega bowiem wątpliwości, że powinien mieć on własny kąt, w którym będzie mógł nie tylko wypocząć, ale w późniejszej fazie rozwoju także móc się bawić i rozwijać. Stąd powinniśmy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu pokoiku dziecięcego lub wyodrębnionego z sypialni rodziców miejsca dla maluszka.

Meble dla najmłodszych dzieci – na co zwrócić uwagę?

Zapewne wielokrotnie przeglądałaś oferty, w których dostępne były meble dla dzieci. Jesteśmy pewni, że zachwycalaś się ich pięknem. Czy jednak tylko wygląd powinniśmy brać pod uwagę kupując meble dla malucha? Otóż tak naprawdę on powinien być na ostatnim miejscu. Pierwsza rzecz, na którą powinnaś zwrócić uwagę to bezpieczeństwo maluszka, później zaś powinna zainteresować Cię funkcjonalność mebelków.

Meble dla dzieci powinny przede wszystkim zapewnić komfort przechowywania wszystkich akcesoriów, które zostaną zgromadzone przed, jak i po narodzinach dziecka. Ubranka, pieluchy, artykuły do pielęgnacji i w końcu zabawki – wszystko to powinno znaleźć swoje miejsce w zakupionych meblach.

Trwałe meble to podstawa

O ile noworodek nie potrzebuje wiele, jeżeli chodzi o meble, o tyle starsze maluchy (szczególnie te, które potrafią chodzić) powinny dostać od rodziców meble, które będą niezwykle trwałe. Sami byliśmy dziećmi, więc na pewno zdajemy sobie sprawę z faktu, że maluchy potrafią mieć różne pomysły. Pamiętajmy zatem o tym, aby meble dla dzieci były wykonane z wytrzymałego, najlepiej naturalnego drewna, które będzie odporne nie tylko na wilgoć, ale również na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy zwrócić uwagę na powyższe aspekty, przyjdzie czas na wybór estetyki. Dla maluszków, które dopiero poznają świat ważnym jest, aby ich mebelki były kolorowe, dzięki czemu nauczą się rozwijać swoją percepcję i wyobraźnię. Stymulowanie zmysłów maluchów jest niezwykle ważne i żaden rodzic nie powinien o tym zapominać.

Co poza łóżeczkiem?

Jak możesz się spodziewać, łóżeczko jest pierwszym mebelkiem, o ktorym powinnaś pomyśleć. Ale co poza nim przyda się zarówno Tobie, jak i maluchowi? Otóż wszystko zależy od tego, czy dziecko będzie miało swój pokój, czy będzie “mieszkało” w sypialni rodziców. Jeżeli wybieramy tę pierwszą opcję, to z pewnością przyda się komoda na najpotrzebniejsze ubranka i akcesoria, szafa, która w późniejszym czasie pomieści nie tylko zabawki, ale także inne przydatne rzeczy, przewijak (absolutny “must have” każdego pokoju dziecięcego) i ewentualnie fotel dla mamy, aby wygodnie mogła nakarmić maluszka.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *