Pokój dla dziewczynki – nie lada wyzwanie

Przyglądając się małym dziewczynkom, można zauważyć, że nie wszystkie są słodkimi księżniczkami, które kochają lalki. Niektóre z naszych córek wolą biegać za piłką lub bawić się z kolegami w podchody. Nie oznacza to jednak, że nie powinny mieć własnego kąta, w którym będą mogły odpocząć lub w wolnych chwilach pomarzyć.

Dziś chcemy pokazać Wam, jak stworzyć pokój dla dziewczynki, który w 100% będzie dopasowany do jej indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, że nie tylko zabawki nawiązujące do zainteresowań czy ulubionych bohaterów bajek tworzą odpowiedni klimat. Warto bliżej pochylić się także nad meblami, które nie tylko muszą spełniać określone funkcje, ale również muszą podobać się Waszemu dziecku.

Stwórz idealną atmosferę

Podobnie jak Twoja sypialnia, również pokój Twojej córki powinien być odpowiednio urządzony. Zanim cokolwiek zaczniesz tworzyć, musisz przemyśleć wiele aspektów, które pozwolą Ci podjąć odpowiednie decyzje. Nie ulega wątpliwości, że dziecko spędza ogromną ilość czasu we własnym pokoju. Nie tylko w nim śpi, ale również bawi się, w późniejszych latach uczy i przyjmuje gości. Zastanów się zatem dobrze, czego dokładnie potrzebuje Twoja córka. Będą to nie tylko idealnie dopasowane meble dla dziewczynki, ale również dodatki, które muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne dla Twojego dziecka.

Szczególna uwagę na pokój dziecka powinni zwrócić uwagę rodzice, których maluch jest alergikiem. W jego pokoju nie powinny znaleźć się meble i dodatki przyciągające kurz i roztocza. Jeżeli Twoja córka jest alergikiem, a na dodatek kocha pluszaki, warto wybrać szafy i witryny, które będą przeszklone. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Twoja pociecha będzie mogła poukładać swoje zabawki za szybą. Takie rozwiązanie pozwoli Tobie być spokojną o jej zdrowie, bowiem kurz nie będzie się zbierał na zabawkach, zaś jej cieszyć się wystrojem pokoju, o jakim marzyła.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Poza meblami, które są nadrzędnym problemem, warto skupić się na dodatkach, w szczególności odpowiednim oświetleniu pokoju. Pamiętaj, aby było ono przyjazne dla oczu córki, a jednocześnie dawało odpowiednią ilość światła, która potrzebna jest do zabawy czy nauki. Zapomnij o zimnych żarówkach, które nigdy nie wprowadzą przytulności do pokoju córki. Zwróć uwagę zarówno na światło główne, jak i na małe lampki rozmieszczone w pokoju. To właśnie dodatkowe oświetlenie sprawia, że pokoik staje się klimatyczny.

Tagged ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *