Ponadczasowe meble do pokoju dziecka dobrym wyborem

Jeżeli posiadasz dzieci, zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że ich upodobania zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie ma sensu zatem ulegać każdej zmianie koloru ścian czy prośbom o meble z bohaterami kreskówek, które akurat obejrzało Twoje dziecko. Ta fascynacja szybko minie, a Ty pozostaniesz jedynie z problemem i kolejnym kaprysem dziecka.

Nie jesteśmy również za tym, aby całkowicie odmawiać maluchowi. W końcu nam, jako rodzicom, powinno zależeć na tym, aby nasza pociecha miała szczęśliwe dzieciństwo. Jego upodobania zatem warto przemycić w dodatkach do pokoju, których na obecnym rynku jest mnóstwo, zaś jeżeli chodzi o meble dla dzieci, postawić na ponadczasowe propozycje, które sprawdzą się w tym roku, a nawet za 5 czy 10 lat.

Odwieczny problem – iść w modę czy uniwersalność?

Zapewne nie raz urządzać mieszkania – czy to te wynajmowane, czy w końcu swoje wymarzone. Ile problemów miałaś wówczas z wyborem odpowiednich mebli? Dużo? Pocieszymy Cię – nie Ty jedna. Podjęcie decyzji wcale nie jest łatwe, tym bardziej, że na rynku możesz znaleźć wiele modeli, które obecnie są niezwykle modne. Jednak czy sprawdzą się za kilka lat?

Podobnie z meblami jest, jeżeli chodzi o urządzanie pokoju dziecięcego – możesz znaleźć wiele modeli modnych, aczkolwiek niekoniecznie funkcjonalnych.

Są jednak również takie, które doskonale skomponują się z resztą domu zarówno teraz, jak i za kilka lat. To tak zwane meble ponadczasowe. Nie oznacza to jednak, że nie będą modne, wręcz przeciwnie – wystarczy jedynie dobrać elegancki zestaw, do którego będziemy w stanie dobierać różnorakie dodatki, pasujące wzajemnie do siebie. Wbrew pozorom to zadanie wcale nie musi być trudne. Wielu producentów mebli dla dzieci odchodzi bowiem od kolorowych, modnych mebli, własnie na rzecz uniwersalnych i ponadczasowych, które sprawdzą się tak naprawdę w każdej aranżacji.

Warto zatem zawsze wybierać meble z naturalnego drewna, które z łatwością będzie można odnowić.

Nie należy bowiem ukrywać, że nasze pociechy mają różne pomysły, które nie idą najczęściej w parze z dbałością o meble i asortyment znajdujący się w ich pokoju. Ciepły kolor mebli nie tylko rozjaśni wnętrze, ale sprawi także, że będzie ono znacznie weselsze i  bardziej przytulne. Dodatkowo pamiętaj także o formie mebla – najlepiej sprawdzą się proste kształty, które doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *