Uniwersalne meble w pokoju chłopca? Czy to się uda?

Urządzenie pokoju dla chłopca dla wielu stanowi nie lada wyzwanie.

Pokoik dla dziewczynki z bajkowymi motywami, często wydaje się być łatwiejszym wyzwaniem. Czy jednak musimy obawiać się urządzania miejsca dla syna? Otóż nie. Wbrew pozorom zadanie to nie jest takie trudne, jak nam się wydaje. Dzisiejszy artykuł ma na celu pokazanie Wam, że praktyczne i uniwersalne meble dla chłopca nie są passe. Wręcz przeciwnie – sprawdzają się doskonale w męskich aranżacjach, dzięki czemu rodzice nie tylko mogą zapomnieć o przemeblowaniach na kilka lat, ale przede wszystkim mogą odrobinę zaoszczędzić.

Trwałość i ponadczasowość przepisem na sukces

Meble dla chłopca nie muszą być w kształcie samochodu lub ciuchci. Rodzice, którzy postawili na taki wystrój, szybko przekonali się, że nie był to dobry wybór. O ile małemu chłopcu takie meble mogą się podobać, o tyle starszak nie będzie chciał z nich korzystać. Może nawet dojść do tego, że nie będzie chciał zapraszać do domu kolegów, bowiem zachodzić będzie obawa, że ci będą się z niego naśmiewać. Moda może i jest fajna, jednak szybko przemija. Warto zatem zastanowić się zanim pokusimy się o zakupy, których później możemy żałować.

Jeżeli chcesz, aby pokój Twojego syna była nie tylko przytulny, męski, ale również praktyczny, postaw na meble uniwersalne – takie, które sprawdzą się zarówno przy niemowlaku, jak i synu, który dumnie będzie kroczył do szkoły.

Chcąc stworzyć ciekawe wnętrze, kup białe meble lub takie w stonowanych, naturalnych kolorach drewna. Dzięki temu zabiegowi meble będą służyły dziecku przez wiele lat, zaś Ty będziesz mogła do nich dobrać dodatki z ulubionymi postaciami syna, co nie tylko ociepli wizerunek pokoju, ale będzie także cieszyło Twoje dziecko. Poza tym uniwersalne meble pozwolą Ci w przyszłości dokupić szafy czy regały, które idealnie wkomponują się w całość wystroju, a które z pewnością będą potrzebne Twojemu dziecku do uporządkowania jego rzeczy.

 

Pamiętaj również o tym, aby postawić na meble wytrzymałe, czyli najlepiej takie, które wykonane są z drewna. Niestety te, które wykonano z płyt MDF nie gwarantują trwałości. Często podczas zabawy ulegają uszkodzeniom, co sprawia, że pokój wygląda nieestetycznie, a Ty prędzej czy później musisz wymienić je na nowe.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *