Uporządkowany pokój dziecka? Tak – to da się zrobić!

Utrzymanie porządku w domu, szczególnie w pokojach dzieci to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. Niektórzy rodzice twierdzą nawet, że nie da się po prostu zapanować nad chaosem. Czy aby na pewno?  Dziś chcielibyśmy poruszyć temat porządku w pokojach dzieci. Okazuje się bowiem, że wystarczą przemyślane meble, a da się go utrzymać, pomimo niezliczonej ilości zabawek, które muszą znaleźć swoje miejsce.

Przemyślane meble podstawą sukcesu

Twoje dziecko posiada niezliczoną ilość zabawek? Marzysz o porządku w jego pokoju, jednak nawet jeśli poukładasz wszystkie rzeczy nie wygląda to tak jakbyś chciała? Wiesz dlaczego? Bo brakuje Ci odpowiednich mebli i schowków, dzięki którym mogłabyś uporządkować porozrzucane po podłodze zabawki. Dlatego urządzając pokój i wybierając meble dla dzieci, zwróć szczególną uwagę na ich pojemność. Komoda, która ładnie wygląda, ale nie ma wystarczającej ilości szuflad z pewnością Ci się nie przyda. Zainwestuj więc w meble nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim z dużą ilością półek, szuflad i innych zakamarków, które pomogą Ci w utrzymaniu porządku.

Zanim kupisz nowe meble do pokoju dziecięcego, zastanów się nad tym, jakiego rodzaju zabawki w nim przeważają. Dzięki temu z powodzeniem dobierzesz takie meble, w których będziesz mogła ukryć każdy element wystroju. Co to oznacza? Tylko tyle i aż tyle, że jeżeli w pokoju Twojej pociechy przeważają duże pluszaki, kup szafy z otwartymi półkami, na których będziesz mogła wyeksponować owe misie czy lalki. Jeżeli jednak pokój należy do małego kawalera, który kocha resoraki, zainwestuj w komody z szufladami, w których poukrywasz małe zabawki. Doskonale sprawdzą się tutaj także otwarte regały, w których będziesz mogła ustawić ozdobne pudełka.

Doskonałym rozwiązaniem na inne zabawki, które nie zmieszczą się w tradycyjnych meblach są ozdobne skrzynie, które nie tylko pilnują porządku, ale przede wszystkim stają się ozdobą każdego dziecięcego pokoju.

Schowki w dziecięcych stolikach? To jest to!

Twoje dziecko kocha malować? W jego pokoju jest mnóstwo kredek, mazaków i farb? A może woli lepić, przez co ciastolina porozrzucana jest tu i ówdzie? Na to także mamy radę. Owszem, tego typu akcesoriów nie zamkniesz a tradycyjnych szufladach, jednak możesz pokoik dziecięcy wyposażyć w stoliki, które pod blatem mają schowki oraz krzesełka z otwieranym siedziskiem. Oba te miejsca są doskonałe do przechowywania tego typu akcesoriów, bowiem dziecko ma do nich nie tylko łatwy dostęp, ale także może samodzielnie posprzątać je od razu po zabawie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *