Urządzamy pokój dziecka – iść w modę czy uniwersalność?

Stoisz przed wyborem mebli do pokoju dziecięcego? Od różnorakich ofert, aż kręci Ci się w głowie? Nic w tym dziwnego – nawet my uważamy, że urządzenie pokoju dziecka od A do Z nie jest wcale prostą sprawą. Na rynku bowiem pojawia się coraz więcej firm, które oferują nie tylko meble dla dzieci ale również dodatki w postaci dywanów, lamp czy innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania dziecka akcesoriów.

Modne kształty, słodkie wzory, kolorowe meble – to wszystko ma sprawić, że pokoik dla naszego malucha będzie nie tylko efektowny, ale przede wszystkim ciekawy. W szczególności ciekawy dla dziecka, które ma się w nim wychowywać. Jest tylko jeden mały problem – da się zauważyć, że dzieci niestety bardzo szybko się nudzą dostępnymi zabawkami, meblami i wystrojem, co w konsekwencji oznacza częstą zmianę aranżacji pokoju. Czy jednak tak musi być? Otóż nie! Wystarczy odrobina pomyślunku rodziców i można stworzyć pokój ciekawy, a zarazem uniwersalny, który będzie idealnym miejscem dla dziecka.

Postaci z bajek, ulubione kolory maluchów – tego jak najmniej w pokoju

Twoje dziecko właśnie obejrzało nową bajkę i zakochało się bez pamięci w głównym bohaterze, a może kocha kolor fioletowy? Nie zwracaj na to zbytniej uwagi, bowiem gwarantujemy Ci, że najdalej za miesiąc zmieni swoje upodobania. Co za tym idzie – jeżeli jest na tyle duże, aby nalegać na zmianę koloru ścian lub mebli za bardzo nie ulegaj. Nie twierdzimy tutaj, że Twoje dziecko nie powinno mieć nic do powiedzenia w kwestii pokoju, jednak jego miłość do danego koloru lub postaci możesz przemycić w dodatkach, zaś ściany i meble pozostaw w neutralnym kolorze, który będzie pasował do każdej zmiany upodobania Twojej pociechy, nawet, jeżeli ta będzie zmieniać zdanie co tydzień.

Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Szukając mebli możesz kierować się ponadczasowymi trendami, które zawsze się sprawdzą – białe lub naturalne meble zawsze będą pasowały do każdego koloru ścian. Skup się zatem nie tylko na ich kolorze, ale przede wszystkim na wytrzymałości i bezpieczeństwie, jakie te mogą zapewnić Twojemu dziecku.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *